| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua, am câteva nelămuriri. In sesiunea de toamnă aș dori să mă înscriu la câteva facultăți dar și la o școală postliceală (medicină generală), in caz de nu întru la facultate nu îmi doresc să pierd anul. Am văzut că înscrierea pentru postniciala se termină pe 8 septembrie dar pentru facultăți rezultatul se află de-abia după 20 septembrie, in general.
Trebuie să plătesc confirmarea locul pentru postniciala înainte să se termine perioada de înscriere său pot să aștept până aflu rezultatele de la facultăți? Dacă plătesc confirmarea dar vreau să renunț pentru facultate pot să renunț la postniciala in orice moment?(Presupun că sigur o să pried bani dacă renunț) Și cum se procedează cu diploma de bac, la înscriere, pot să dau copie la postniciala/facultate său se păstrează originalul? O zi frumoasă!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Postliceala ba boule habar nu ai sa scrii dar vrei sa te inscrii la cateva facultati, cretinilor.

| Torrpi a răspuns:

"postniciala" m-a pocnit bine peste ochi. Dar tot am vazut si restul greselilor gramaticale, de exprimare, ortografie, etc. Si tu vrei sa te inscrii la mai multe facultati? Succes!