| RealMotivator a întrebat:

Bună ziua. Am o problemă destul de urâtă. Sper să mă înțelegeți, așadar o să încep cu începutul.
Am 19 ani și momentan am doar 4 clase. De acum 3 ani de când a murit tatăl meu a trebuit să muncesc cot la cot cu mama pentru a-mi întreține familia și chiar atunci plănuiam să-mi continui școala. Poate vă întrebați ce s-a întâmplat mai devreme, nu am avut posibilitatea să fac nici măcar 8 clase.
De fiecare dată când vorbesc cu cineva se ajunge la subiectul școlii și trebuie să mint. Nici nu știu ce să zic, uneori îmi iese, alteori las loc de îndoială.
În cazul ăsta aș vrea să știu ce aș putea face. M-am săturat să muncesc pe un salariu sub minimul pe economie... Vreau să progresez cumva, să-mi pot obține o calificare la un loc de muncă bine plătit, să am măcar o diplomă școlară.
Știți cum aș putea proceda?

1 răspuns:
| Edw08 a răspuns:

Poți accesa programul "a doua sansa"
Uite link aici :

https://www.edu.ro/a%20doua%20sansa

Succes și felicitari ca vrei sa faci ceva cu viitorul tau!