| anonim_4396 a întrebat:

Buna Ziua! Am si eu o mica problema si as vrea ca cineva sa ma lamureasca. eu am lipsit o luna de la scoala pentru-ca am avut mana rupta si in acest timp desi eu am scutire am primit de la scoala o instintare ca voi fi exmatriculat ....si nu prea inteleg deloc cum vine treaba asta? Normal nu are trebui sa astepte pana ce vin la scoala? sa vada am nu am scutire? si dupa sa ia vreo decizie?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Tu erai obligat sa anunti scoala ca esti bolnav.

| legendarydovah a răspuns (pentru neutrino):

Oricum se pare ca nu sa mai putut face nimic deoarece deja am fost declarat exmatriculat cu o saptamana inainte ca eu sa duc scutirea.

5 răspunsuri:
| Pinocchio a răspuns:

Trimite pe parintii tai la scoala cu scutirea si dovezile ce ai primit la externare.
Nu au dreptul sa te exmatriculeze din scoala daca ai dovada medicala.

| sebyvraci a răspuns:

Ba da
Parerea mea e sa mearga unu din parintii tai acolo sa lamureasca problema

| MadalinFLR a răspuns:

Instiintarea iti vine de la inspectorat, in fiecare luna liceul, fiecare diriginta da situatia cu absentele iar la 20 parca iti da instiintare si la 40 te exmatriculeaza, dar cred ca daca duci scutirea nu o sa ai problemewinking Decat daca nu mai ai si alte absente laughing

| legendarydovah a răspuns (pentru MadalinFLR):

As mai avea 12 absente daca duc scutirea.