| Ella2692 a întrebat:

Am terminat acum clasa a11-a la un liceu tehnologic profil de resurse naturale și protecția mediului.
Anul acesta urmează să mă mut împreună cu familia în alt oraș.
Mi-am dorit să învăț la un profil de științe sociale dar din păcate nu am avut posibilitatea iar acum cred că este șansa mea happy
Credeți că aș avea șansa să mă transfer la alt profil având în vedere faptul că voi fi clasa a 12-a și voi da bacul la materii diferite?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Lidia0000 a răspuns:

Ai sanse de 90% ca sa te transferi, dar problema are la baza faptul că materiile sunt diferite si nu se știe dacă te poti acomoda si daca poti invata intr-un an ce au facut altii in 3...gandeste-te bine deoarece poti risca sa iei bacul cu nota mică si sa iti distrugă șansele la o facultate. Mult succes si sigur vei lua decizia cea bună.

| Ella2692 explică (pentru Lidia0000):

Mulțumesc pentru răspuns. Foarte motivațional

15 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Credeți că aș avea șansa"

nu-ți știm media anuală, nu știm media ultimului din clasa unde vrei tu, nu-ți știm aptitudinile. Ce să-ți răspundem?

| Ella2692 explică (pentru sierra1):

"Resurse naturale și protecția mediului " înseamnă liceu tehnologic. Pentru liceele tehnologice anul școlar se încheie după ce se termină perioada de practică. Încă nu m-am mutat, nu m-am decis nici în legătură cu liceul unde doresc să mă transfer.
Am întrebat dacă poate fi posibil transferul de la un liceu la altul având în vedere că filierele diferă și dacă voi fi acceptată dat fiind faptul că diferă materiile. Nu am întrebat despre medii sau aptitudini laughing
Mulțumesc pentru înțelegere și pentru răspuns!

| sierra1 a răspuns (pentru Ella2692):

Mami, media e esențială la o eventuală mutare. stiai? râzi atunci!

| Ella2692 explică (pentru sierra1):

Eu nu înțeleg de ce încerci să pari superioară. Nu știu să îți spun media mea dacă nu mi-a fost încheiată situația școlară "mami"
Dacă vrei ceva aproximativ ar putea fi un 8 iar în jurul acestei cifre se poate afla media mea.
Îți dai seama că nu mă găseam eu peste noapte nu o medie mică să mă transfer de la un liceu tehnologic la unul teoretic.
Acum dacă ești drăguță lasă-i pe cei care probabil au făcut un transfer să răspundă și care știu, nu doar vor să pară!
Mulțumesc încă o dată pentru răspuns și îți urez să ai o zi cât mai frumoasă!

| sierra1 a răspuns (pentru Ella2692):

"Eu nu înțeleg de ce încerci să pari superioară... Dacă vrei ceva aproximativ "

- nu mă intreresează mediile tale, absolut deloc și mai repet a 3 a oară! Pentru a te muta, există o CONDIȚIE de medie. D-aia te-am intrebat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru sierra1):

"nu-ți știm media anuală" ba eu observ că te cam interesează laughing
Știu foarte bine despre această CONDIȚIE.
Întrebarea mea este diferită iar tu o tot ții pe a ta.
Doamne câtă răutate crying

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

"aș avea șansa să mă transfer la alt profil având în vedere faptul că..."

orice analfabet poate doar să aibă media.
Doamne câtă ignoranță

| anonim_4396 a răspuns (pentru sierra1):

Draga mea, lasă-te...

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred că (halul) ți se trage de la răspunsul din 28 Mai

| anonim_4396 a răspuns (pentru sierra1):

Te rog frumos din tot sufletul meu lasă-mă te rog în pace și vezi-ți de treburile tale.
Am și eu probleme mele ca orice om și nu am nevoie să mă judece un copil ca tine.
Ne cunoaștem? În nici un caz.
Dacă ai curaj și vrei să arăți faptul că ești deșteaptă de ce nu îmi scrii un mesaj în privat?
Vrei să mă ajuți? Bine.
Nu vrei? Te rog frumos părăsește pagina și trăiește-ți viața
Mulțumesc frumos și îți urez succes în tot ceea ce îți propui.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

"de ce nu îmi scrii un mesaj în privat? " - ești neinteresantă

"Vrei să mă ajuți? " - am făcut-o, "Doamne câtă răutate" = mulțamul

hai pa!

| aNdr3i1947 a răspuns:

Da, ai această posibilitate.
Însă va trebui sa dai anumite examene numite "diferențe" în momentul în care schimbi profilul. Acestea se vor da la materiile specifice profilului, la științe sociale o materie e 100% istoria.
Sper ca te-am ajutat! happy

| Ella2692 explică (pentru aNdr3i1947):

Bineînțeles ca m-ai ajutat, mulțumesc mult! happy

| Itm1 a răspuns:

E greu, dar nu imposibil.
Dacă tu chiar îți dorești poți spre exemplu să împrumuți caietele unor colegi care au terminat acest profil pentru a învăța din ele.
Gândește-te bine înainte de a face acest pas.