| diana760 a întrebat:

Buna ziua!
Am terminat clasa a 9a și a 10a pe profilul tehnician in ind. alimentară, iar acum vreau sa imi continui liceul la seral, intrebarea este la ce materii pot da bacul și la cate?

1 răspuns:
| Anuket a răspuns:

BAC-ul se dă la 3 materii, dintre care una este româna, celelalte diferă în funcție de specializarea la care intrii. Dacă va fi aceeași specializare menționată de tine, vei da obligatoriu matematică tehnologic și la alegere una dintre Geografie, Logică, Psihologie, Economie.