| anonim_4396 a întrebat:

anul acesta termin liceul si as vrea in continuare sa intru la o academie militara/de politie/jandarmerie dar nu sunt hotarat unde/ce profil, aveti niste recomandari/opinii despre ce as putea face?
Precizari:Am carnet de conducere categoria B, diploma mecanic auto(am facut profesionala) + dupa ce termin liceul o sa am calificare tehnician transporturi si desigur diploma de bac tongue

Multumesc anticipat happy

1 răspuns:
| Kogaion a răspuns:

Pentru academie militara la Academia Navala Mircea cel Batran din Constanta. Pentru politie la A.I Cuza din Bucuresti si la Jandarmi stiu ca este la Cluj parca una. La ce profil, pai depinde ce vrei sa faci, la Mircea ai posibilitatile de a alege, intre Politia de Frontiera si Ofiter de armata(sau ceva de genul). La Cuza ai si Ofiter de Politie, Politia de Frontiera si Jandarmeria.