| isa94 a întrebat:

as avea cateva intrebari legate de facultatea de farmacie din timisoara.eu acum trec clasa a12a.m-am apucat de meditatii la chimie de la inceputu verii(tin sa precizez ca sunt la stiinte sociale unde nu se face deloc chimie, biologie).iar acum vreau sa ma apuc sa invat la biologie.dar nu stiu exact ce din manualul de clasa a9a.am vazut ca regnul plante are doar 5 pg in manual si mi se pare prea putin.trebuie sa invat mai mult decat regnul plante din manualul de clasa a9a.cel de a10a inca nu l-am cumparat.multumesc anticipat pentru raspunsuri.

2 răspunsuri:
| Ana235 a răspuns:

Trebuie musai sa te meditezi. Singura nu poti. Cunos persoane care au incercat udpa stiinte sociale farmacie si nu au fost admisi.

| kasty a răspuns:

Parerea mea este ca cel mai bine intrebi profa care cu care faci meditatie, ea ar trebuie sa stie mai multe
vezi ca sunt universitati in care ai la alegere intre botanica si biologie pentru farmacie(de ex la Craiova asa e)
bafta multa!