| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua, as avea o intrebare.
Ca sa predau la o scoala/liceu am nevoie de dppd neaparat?
La programul de licenta si master nu am facut modulul pedagogic, dar anul trecut am terminat doctoratul si am predat in facultate deoarece era obligatoriu sa am un numar de ore. Nelamurirea mea acum este daca pot preda si la alte institutii doar cu doctoratul?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru definitivare la liceu trebuie sa ai modulul pedagogic.
In lipsa, poti fi doar pe post de suplinitzor.

| Violleta2022 a răspuns:

Doar un troll patetic!

Spune ca a facut masterat si doctorat (ca oricum nu are habar d de diferenta dintre ele laughing...dar acum cateva luni aplicase pentru un un post de asistent medical generalist la un spital.

"în 23 Mai | AuroraP a întrebat:
Bună seara, aș avea nevoie de ajutorul vostru. Mi-am depus dosarul pentru postul de asistent medical generalist debutant pe secția de Chirurgie generala II (Oncologica) Spitalul Municipal Timișoara..."

| CornelFlorika a răspuns:

Fara dppd nu te primeste sa predai chiar daca esti si savanta.