| unbinevoitor a întrebat:

Bună ziua! As dori sa adresez o întrebare! Am o nelămurire cu privire la o lucrare de gradul 1 (este vorba de gradele 1 și 2 pentru perfecționarea cadrelor didactice). Îți poate fi respinsa lucrarea de gradul 1 de către profesorul coordonator dacă partea ta de cercetare este buna? Iar problemele pe care el le considera sunt la partea de teorie? Pentru ca am o cunoștință care acum trebuie sa refacă teoria pe baza ideii ca este plagiata, chiar dacă "părțile plagiate" erau de fapt vorbele unor persoane chiar din cursurile facultății. Ți se poate respinge lucrarea pentru asa ceva? Mulțumesc mult anticipat! Este o curiozitate.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate, chiar poti pica examenul atata vreme cat programul care detecteaza plagiatul a detectat asta in lucrare cunostintei tale. Asta este de rau, insemanand ca a copiat lucrarea altcuiva.

| Lioana a răspuns:

Daca foloseste vorbele altor persoane in lucrare trebuie sa se vada ca e citat. Sa faca trimitere in josul paginii la sursa de unde a luat acel text.