| MariusV231 a întrebat:

Buna ziua, as dori sa-mi raspunda cineva in cunostinta de cauza deoarece am citit si eu diferite pareri pe internet care mai mult m-au bagat in ceata. Ca absolvent de liceu cu frecventa redusa si detinator al diplomei de bacalaureat pot sa merg la scoala de politie? Pentru a detalia putin situatia in clasa a 12 m-am retras de la liceu din cauza unor probleme, peste 2 ani m-am inscris la liceul cu frecventa redusa si anul acesta o sa termin. Multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti candida la o scoala de politie, diploma de bacalaureat iti acorda aceleasi drepturi, indiferent de forma liceului absolvit, respectiv cu frecventa la zi, cu frecventa la seral sau cu frecventa redusa.
Pentru a fi admis trebuie sa sa indeplinesti toate conditiile necesare si sa reusesti la examenul de admitere.

2 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Da.Bafta la scoala de politie!

| TheStrategist a răspuns:

Poți să mergi la școala de poliție, trebuie doar să reușești la examenul de admitere și să îndeplinești condițiile necesare.