| sokeresfa a întrebat:

Buna ziua. Astazi eu impreuna cu alti 3 colegi am ‘vizitat’ noul pavilion de la mine din liceu care este in renovare, doamna diriginta ne-a prins si ne a sunat parintii si le-a spus ca vrea sa ne scada 3 puncte la purtare.Cum se decide scaderea notei la purtare? Din cate stiu se face consiliu profesoral, dar daca la restul orelor am fost cuminte, nu sunt un elev problema, nu am nici absente nemotivate, ceilalti profesori pot influenta nota la purtare, de exemplu sa nu fie de acord cu scaderea ei? Mai ales ca sunt 3 puncte, nu unul, multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Vântulalb a răspuns:

Ai facut o greseala majora. Nu mai conteaza cumintenia din rest.