| Spirituallife a întrebat:

Buna ziua, aveam 9.50 la romana inainte de contestatie si acum am 8.55, de unde mama mea nu stiu, exista si o a doua contestatie? Mi se pare absolut absurd

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu mai exista.
Si ai semnat ca, dupa contestatie, nota poate creste sau scadea, asa ca vina este a ta, nu trebuia sa faci contestatie, 9, 50 era o nota foarte buna.

Bula
| Bula a răspuns:

La contestatie ti se face o re-evaluare stricta al lucrarii, de catre un grup de profesori.
Se pare ca, prima data ti-au evaluat prea lejer lucrarea, ea meritand doar atat, cat ai primit la contestatie.

| VoidEternal a răspuns:

Cand faci contestatie (adica le dai peste nas unor profesori crezand ca stii mai bine decat ei) riscul sa primesti o nota mai mica sunt mari. Nu mari, foarte mari.

De asta faci contestatie doar daca esti absolut, ABSOLUT, sigur ca nu ai fost notat corect. Pentru ca daca inainte nu aveau neaparat motive sa se lege de orice virgulita, caciulita, exprimare, epitet, etc, tocmai le-ai oferit unul. Si romana nu e matematica. Nu compari o foaie cu un rezultat si aia e. Nu stiu cine te-a sfatuit ca e o idee buna sa faci contestatie la 9.50, dar nu a fost o idee buna. (Dupa cum ai aflat pe pielea ta)

| Madaxo97 a răspuns:

De ce ai făcut contestație pentru 9.50? Chiar nu te-a mulțumit deloc? Nu se mai poate face nimic acum.

| LisaJulie a răspuns:

Îmi pare rău dar nu se poate

| LisaJulie a răspuns:

Chiar nu te-a mulțumit nota de 9.50

| Cipi1212 a răspuns:

Așa se întâmplă când faci contestație. Nota se menține, se mărește sau se micșorează.

| Cipi1212 a răspuns:

Așa se întâmplă la constestatii. Nota se poate menține, se poate mări sau se poate micșora. Depinde de profesorul corector.

| DontActLikeMe a răspuns:

Nu, asta e nota finala.

| aizen0567 a răspuns:

Lecție meritată, nu te ai mulțumit cu 9, 50 ți ai primit soarta

| iHATEIDIOTS a răspuns:

Au realizat ca ti au dat punctajul prea mare pentru greselile tale.S au enervat ca vroiai nota mai mare după ce au dat in plus de la ei.

| bogdyZ a răspuns:

Nemultumitului i se ia darul

| Modzilian a răspuns:

Nu exista o a doua contestatie.
S-a vorbit peste tot ca sa faceti contestatii numai daca sunteti absolut siguri ca lucrarea e mai buna. Nu la plesneala, ca poate da. La 9, 5 era aproape imposibil sa creasca. Iata ca a scazut la cat meritai. Sa-ti fie lectie pentru viitor!