| PussicatDolls a întrebat:

Aveti idee la ce ar putea sa se refere "Infrastructura de lucru a unei institutii/departament"?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Infrastructura = totalitatea necesarului de materiale, utilaje, etc. necesare functionarii

Infrastructura de lucru a unei institutii incepe de la utilitatile necesare (energie electrica, calorica, apa, canalizare, drumuri de acces) mijloacele de transport si prelucrare, mobilierul, aparatura necesara, rechizite etc. - adica ansamblul a tot ce este necesar functionarii, in ansamblu.