| CatalinXcel a întrebat:

Bună ziua, ce set de cărți îmi recomandați pentru aprofundarea/recapitularea fizicii din clasele 6-12? M-ar interesa un set de manuale și nu culegeri de probleme.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pe langa manualele din care ai invatat, iti recomand sa cauti explicatiile din manualele mai vechi, care deseori explica mult mai bine.

Tot odata, si pe internet poti gasi diferite explicatii, daca cauti.
Orice notiune, explicata in mai multe feluri, se va intelege mai usor!

| CatalinXcel explică (pentru Bula):

Eu nu caut vreun răspuns anume, ci as vrea sa reiau toată materia începând cu clasa 5-6...eu am terminat de mult liceul și de-aia v-am întrebat pe voi sa știu ce manuale folosiți, pentru a mi le putea cumpăra

| Bula a răspuns (pentru CatalinXcel):

Daca ai terminat liceul, atunci (teoretic) ar trebui sa cunosti materiile, macar in mare parte.
Daca ai nevoie de manuale, atunci poti cere de la cei care au terminat cate una din clase si nu le mai trebuie (le ceri macar imprumut).
In librarii sau in anticariate poti gasi manuale pentru cumparat.
De asemenea, poti gasi foarte multe carti in format electronic (pdf), ce le poti descarca de pe internet.
Doar un pic de vointa este necesara!

| NunuNini a răspuns:

Manualele dupa care ai invatat.

| CatalinXcel explică (pentru NunuNini):

Am terminat liceul de vreo 5 ani... De-aia va întrebam pe voi ce manuale îmi recomandați