| Mariamrtz a întrebat:

Bună ziua!
Dacă as vrea sa ma transfer la un liceu de arte pe arhitectura la sfârșitul clasei a 9 a (începutul clasei a 10) ar trebui sa am un portofoliu? Ce ar trebui sa conțină? Sau o sa dau o diferență? Și dacă da în ce ar consta proba?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Transferuirile se pot realiza numai la inceput de an scolar si numai daca intrunesti toate conditiile impuse de Minsiterul invatamantului:
- media generala egala sau mai mare ca a ultimului intrat la arhitectura
- toate mediile incheiate pe anul asta scolar (fara corijente)
- fara note mici la purtare
- cu portofoliu de lucrari
- cu sustinerea si luarea de note bune, la examenele de diferenta
- cu aprobarea directorului, daca mai au loc in calsa de arhitectura