| AndreiPopaEduard a întrebat:

Buna ziua, daca ma prezint la probele orale din toamna dar sunt absent la 2 sau chiar la toate cele 3 probe scrise, probele orale anul viitor cand voi da la vara trebuie sa dau din nou probele orale?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te enerva, Violetta nu intelege jumatate din intrebarile la care raspunde. Trebuie sa te prezinti la probele pe care nu le ai promovat fie ca e din cauza notei sau a absentei,
O materie promovata intr-o sesiune de bac nu mai poata fi data odata si mai ales nu pot mari nota cum zice complet eronat Violetta a carui raspuns il voi rapoarta

3 răspunsuri:
| AndreiPopaEduard explică:

Doamne fereasca... eu intreb cu totul ceva, nu ma intereseaza sa il PROMOVEZ anul asta, am prieteni de au sustinut bac ul si au luat doar la 1 materie, iar anul urmator au dat doar la ce au picat, asta incerc sa intreb, daca se considera acelasi lucru, neprezentarea cu picatul la probele alea, si daca se considera la fel si la mine

| AndreiPopaEduard explică (pentru suntserios):

Deci practic daca eu iau doar romana si nu ma prezint la urmatoarele 2 asta nu imi va afecta nota la romana pe care eu am promovato pentru anul viitor? imi pot recunoaste nota la secretariat si aia e? si daca tot am gasit pe cineva competent sa imi raspunda, imi poti spune daca neprezentarea completa are vreo consecinta? de exemplu daca anul acesta din cauza unor probleme personale nu as putea sa ma prezint deloc, imi este permis la anul sa il dau din nou? mentionez ca nu am m ai dat pana acum, in toamna aceasta ar fi prima data. iti multumesc anticipat

| suntserios a răspuns (pentru AndreiPopaEduard):

Nu stiu ce presupune neprezentarea exact, stiu doar ca probele promovate nu se mai dau odata, exeptie facand cand ai toate probele promovate dar nu ai media generala peste 6, doar atunci pot sa mai dai o proba promovata pemntru o nota care sa iti permita promovarea bacului

| suntserios a răspuns (pentru AndreiPopaEduard):

Nu te enerva, Violetta nu intelege jumatate din intrebarile la care raspunde. Trebuie sa te prezinti la probele pe care nu le ai promovat fie ca e din cauza notei sau a absentei,
O materie promovata intr-o sesiune de bac nu mai poata fi data odata si mai ales nu pot mari nota cum zice complet eronat Violetta a carui raspuns il voi rapoarta