| swampy a întrebat:

Buna ziua daca poate sa imi zica cineva daca nu termin liceul cu 9 sau 10 clase, se poate da undeva pentru a primi o diploma de calificare la ceva?

sunt l aun liceu dificil si daca as renunta la el as putea sa m acalific ca profesie la ce imi place mie? sunt pasionat de computere piese, programe etc in toate chestiile legate de ele si sunt si foarte bun am invatat foarte mult si as vrea la o scoala despre astea, dar problema e sa scap de romana, mate, fizica

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Nu se poate, stai şi termină liceul, ai timp sa devii specialist in computere. Degeaba ştii dacă nu ai diplome, cel puţin la noi.Cel mai rău e să fii fără diplomă, să ştii mai multe şi să fii plătit mai prost decât unul cu diplomă.
Uite un mic ajutor la română! Dă click pe http://lecturirecenzate.ro/ În vara asta voi publica multe pentru liceeni.