| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua! Dacă sunt absolventă fără licență, pot să mă înscriu la examenul pentru suplinitori calificați sau necalificați? Sunt mai multe probe pentru necalificați? Mă interesează pentru Informatică. (Am terminat facultatea de Matematică, specializare Matematică-Informatică)

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mai precis nu te inscrii (acum) la nici un examen. DACĂ in sept rămân posturi/ore libere și se apelează la necalificați, ai avea vreo șansă. Dar cinstit, ele (șansele) sunt egale cu zero

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

În județul meu sunt 6 persoane care au dat titularizarea la Informatică, dintre care doar 3 au note peste 5. Și am un post vacant în localitate pe care nu cred că se bate nimeni.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da mami dar ca să dai examen de titularizare, trebuie să ai diploma in domeniu. Dacă știi ce zic...

| gabicoo a răspuns:

Necalificați.