| AlexSadik a întrebat:

intrebarea mea este in legatura cu cardio si culturism. Am citit undeva ca daca alerg si fac si culturism este posibil ca tesutul muscular sa scada. este adevarat? eu de exemplu, alerg in fiecare dimineata 25 de min si o zi lucrez abdomenul si o zi cu gantere de 6 kg lucrez restul corpului piept, biceps, spate etc.( nu se poate numi culturism in adevaratul sens al cuvantului) este bine ce fac? trebuie sa separ cumva ziua de alergat sa o fac odata la 2 zile cu abdomenul? va rog sa ma clarificati. Va multumesc! funda big grin

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Profesoara mea de sport spune ca sportul intareste musculatura, oasele etc. Sportul face bine nu rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amice, pune din nou intrebarea la Sanatate deoarece pe acolo isi mai fac veacul oamenii interesati de aceasta problema! Aici se afla in mare parte ţânci si cei stresati cu bac-ul! Deci nu prea are cine sa te ajute!

| fresHZoNe a răspuns:

Daca alergi slabesti. dai jos grasimea, nu masa musculara happy daca nu alergi si mergi la sala sa faci calumea. grasimea se "transforma" in masa musculara.

| theboywithdog a răspuns:

Stai linistit. Nu scade nimic. Ba chiar creste. Putin si des e perfect. Funda?