| savag3 a întrebat:

Buna ziua, intrucat nu am gasit un raspuns pe nici o pagina de google, vin cu urmatoarea intrebare la dumneavoastra:
Cum imi anulez diploma de facultate si master?

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Le arunci sau le lasi in sertar cu actele

| sierra1 a răspuns:

Asta e așa, ca revoltă la incapacitatea ta de adaptare la mediu?

| savag3 explică (pentru sierra1):

Am capacitatea, dar nu doresc.

| sierra1 a răspuns (pentru savag3):

Deci nu dorești adaptarea la mediu. Ințeleaptă decizie dacă ai fi singur pe o insulă pustie.
... dar nu ești

| mihai69 a răspuns:

Prin hotărâre judecătorească, dar numai dacă se poate dovedi că le-ai obținut ilegal.

| Emma30555 a răspuns:

Nu te ajuta cu nimic anularea lor, e ca și cum ai vrea sa anulezi ca ai văzut un film. Nu poți da timpul înapoi, și dacă le anulezi nu înseamnă că nu le ai avut. Poți sa spui omenirii ca nu ai studii și sunt anulate. Dacă vrei sa te angajezi spui ca nu ai nici o diploma. Deci pot fi anulate de tine. Dar nu ai avea nici un beneficiu. Dacă vrei sa ai un beneficiu real, învață ceva care sa pui în practica.

| CostinAlamariu a răspuns:

Literalmente nu poți. Odată ce au fost emise si apari in baza de date a Statului e imposibil sa devii "nelicentiat"

| Anyo1988 a răspuns:

Scuze ca intreb dar de ce ai vrea sa faci asta? cu ce te incurca sa le ai? daca nu vrei sa le folosesti nu le folosesti insa lasa-le acolo ca nu cer de mancare, nu consuma gaze curent sau apa

| savag3 explică (pentru Anyo1988):

Din principiu, nu mi-au adus decat timp pierdut, bani pierduti, sperante desarte si frustrare.

| Lioana a răspuns (pentru savag3):

Si fara acele diplome crezi ca ai sa te descurci mai bine?

| johnnny123 a răspuns (pentru savag3):

Faptul că nu există nici o modalitate de a le anula (altfel decât pe motivul unei fraude în obținerea lor) ar trebui să-ți spună că ceea ce vrei tu este absurd.

Ești ca un om care se lovește cu degetul mic de la picior în calorifer și se supără pe calorifer.

| savag3 explică (pentru Lioana):

Da, ar insemna un restart pentru mine, o eliberare.Dar nu doresc sa fac off topic si sa tin un seminar.

| savag3 explică (pentru johnnny123):

Am inteles, eu doar am intrebat, chiar nu gaseam nici un raspuns specific pe google.
Multumesc?

| Anyo1988 a răspuns (pentru savag3):

Vezi tu ca privesti bine situatia dar totusi dintr-un unghi gresit, ia intoarce unpic unghiul din care privesti si pune aceeasi problema unpic altfel, ia sa vedem deci ti-au adus timp pierdut bani pierduti etc deci ai investit niste timp si bani ca sa le optii si daca le anulezi crezi ca iti recuperezi timpul pierdut si banii? crezi ca se da timpul inapoi si primestii banii inapoi? Nuuu Deci daca tot ai pierdut timp pentru ele si bani zic inca odata lasa-le acolo nu te incurca cu nimic, nu ocupa deloc spatiu mult, nu iti cer de mancare, nu plang noaptea si nu te lasa sa dormi, nu consuma curent apa etc si mai presus de toate nu le mai vrei acum dar pe viitor est posibil sa ai nevoie de ele faptul ca nu l-ai folosit inca nu inseamna ca s-a sfarsit viata si nu le vei folosii niciodata happy si eu am 3 diplome si nici un job laughing dar nu imi descarc frustrarea pe diplomele alea nu se stie ce iti rezerva viitorul astazi vrei sa scapi de ele si pest 2 saptamani le vei dori inapoi si atunci ce faci? asta este un drum cu 1 singura directi odata distruse pa ....alti bani alta distractie laughing deci gandeste de 7 ori si actioneaza 1 data nu invers. Capul sus si nu mai fii stresat nu mai fi dezamagit nu iti pierde speranta asa usor ca nu e capat de lume. Hai capu sus mergi inainte, si priveste partea buna ai niste diplome ai o scoala multi ar vrea sa aiba asta si duplomele si nu pot din diverse motive tu le ai si vrei sa le dai cu piciorul happy

| Lioana a răspuns (pentru savag3):

Restart poti sa ai si daca pastrezi diplomele. Vrei diploma in alt domeniu? Obtine-o! Nu te vor opri cele vechi.