| Miha113Qq1 a întrebat:

Bună ziua! La facultatea de teologie din Constanța trebuie să vii în fiecare zi la cursuri? Sau poți să vii de câteva ori pe lună și la examene?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, la teologie trebuie sa mergi zilnic la cursuri fiindca nu este o facultate flexibila, acolo ori te dedici trup si suflet religiei, ori te orientezi spre alte facultati.

| Miha113Qq1 explică (pentru Violleta2022):

Ce treabă are trup și suflet cu facultatea, nu ati înțeles întrebarea

| Violleta2022 a răspuns (pentru Miha113Qq1):

Teologia este un studiu religios, pentru "trup si suflet" asa cum spun preotii, unde ori te dedici in totalitate studiului si credintei, mergand zilnic la cursuri, ori te apuci de alta profesie, daca nu ai chemare si nu esti dispus sa faci asemenea sacrificiu.
Teologia nu se face prin corespondenta, ci cu prezenta obligatorie la cursuri, cu sacrifici impuse de religie samd.
Tu de ce ai ales teologia, daca habar nu ai cu ce se mananca?

| Miha113Qq1 explică (pentru Violleta2022):

Vreau să fac bani

| Violleta2022 a răspuns (pentru Miha113Qq1):

Sigur, ia-ti de munca si fa bani, ca nu te opreste nimeni din asa ceva.
Poti chiar sa-ti iei 2 joburi, unul zilnic de 8 ore si unul part-time de 3-4 ore seara sau de weekend, cand se plateste dublu, ca sa castigi cati mai multi bani.

| ioana748 a răspuns:

Teologia se face la zi cu prezenta obligatorie.

| Miha113Qq1 explică (pentru ioana748):

De ce?

| ioana748 a răspuns (pentru Miha113Qq1):

Asa sunt regulile lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce te mai înscri la facultate dacă nu prea ai chef de școală?