| Casian76 a întrebat:

Bună ziua. La usamv facultatea Veterinara se ia de la 0 cu materia?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Ce înseamnă în viziunea ta că "se ia de la zero materia"? Și despre ce materie vorbești? Despre toate materiile?

Facultatea este o instituție de învățământ superior. Deci, prin definiție, presupune o bază anterioară de cunoștințe foarte solidă. Nu o să stea nimeni să-ți predea biologia sau chimia la nivel de liceu sau de școală generală. Materiile de la facultate vor fi predate presupunând că tu ai deja un anumit nivel de cunoștințe.

Crezi că la facultatea de matematică se începe cu 1+1?