| anonim_4396 a întrebat:

Ne-a dat doamna tema la mate si nu stiu sa o rezolv pentru ca nu am fost la ora cand a explicat ea lectia asta. Ma dusese tata in excursie, in Cartierul Rosu din Amsterdam. Va rog sa ma ajutati, ca de nu, imi pune 2. sad Pls, e doar o intrebare mica. big grin
Rezolvati:
(Mult + Câtva) : Tot x Putin =?
Va multumesc din suflet. Dau fundita. big grin

46 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Imi da cu zecimale...

| psiholoaga a răspuns:

Eu zic sa lasi matematica, sa ne scrii mai bine o compunere despre excursia amintita. Ce zici?smug

| xibalba a răspuns:

Mult+catva=putin mai mult
putin mai mult:tot= putin de tot.
putin de tot*putin=putin mai mult

big grin

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Egal cu Putin... orice ai imparti la tot iti da 1 iar 1xPutin iti da Putin
asta da tema laughing

| LNK a răspuns:

Nu intereseaza pe nimeni une ai fost tu in excursie. Si daca iti pasa de tema ( daca poate fi numita asa laughing ) intrebi un coleg sau o colega si iti explica. Si in plus, la ce "tema" e asta cred ca mai bine ti-ar pune Insuficient decat 2, nu crezi? laughing

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

@bent fara teme laughing raluca ia uite-llllllll! rolling on the floorrolling on the floor si ca sa iti dau si raspunsul big grin... =nimic tongue e bine?batting eyelashes

| covexrobu a răspuns:

Si ce daca iti da 2? Iti este frica, ca nu te va mai duce tatal tau in excursie? LASULE!

| covexrobu a răspuns:

Bravo bent0108 ti-ai arata inteligenta si curajul prin faptul ca mi-ai dat Stupid la un raspuns care iti prezinta adevarul!

| covexrobu a răspuns:

Hai sictir!

| covexrobu a răspuns:

laughing eu nu te trimit naibii ci sa mergi de acolo de unde ai venit pe lume!

Răspuns utilizator avertizat
| Brotacelu a răspuns:

Mie imi da cu - (minus)... o fi bine?

| naya a răspuns:

De fapt vroiai sa te lauzi si nu stiai cum anume sa abordezi chestiunea?

| izh56 a răspuns:

Mergi la scoala. Crezi ca toata viata o sa fie cineva care o sa iti rezolve problemele?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi da cu radical...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti da fix Atat!
Dar te raportez, pentru ca asa cum ai tu obsesii si pete puse pe... diverse localitati, asa am si eu obsesia temelor! Vezi ca ti-am dat raspunsul corect!
Monica

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aoleo, o sa ma taxezi acum...ca am spus localitati si trebuia sa spun toponime, onomastica geografica, topografica... la naiba, accept critici azi, da-i drumul! tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poze ai?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dumnezeu, de-a lu' Cartieru' Rouge sau de-a lu' doamna? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca doamna e din cartierul ruj, accept si de-ale ei, dar numai daca nu e multa, are totul dat jos, e putin mai tanara decat mine. Catva-ul e la tine, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multimea vida! rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dumnezeu, catva-ul nu numai ca e la mine, dar mai face si diferenta...Acum hai ca o dam in chat si ne cearta astia pe aici. Tu esti dumnezeu, te doare la pedala, insa eu... :-s

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Covexrobu, tu ai 3 ani si ai trait intr-un baobab pana acum? Decat sa-mi citesti mie intrebarile si sa debitezi idiotenii la foc automat, mai bine citeste o carte. Ti-am dat stupid pentru ca raspunsul e de asa natura. Iar acum, pentru a-mi demonstra inca o data curajul, iti voi mai da un stupid si la cel de-al doilea raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@covexrobu
Ai uitat sa scrii "si du-te naibii".winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Putin... ca doar e logic laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

64x11-12+(33:3)=(72:6)+144:4=

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

64 x 11-12+(33:3)=
(72:6)+144:4=

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scade 12 si 123 cu 7

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu as zice sa mergi la profa sau la dira ta si sa le sp sa iti ex ca uh nu ai fost la scoala cand au explicat acest fel de exercitii si ca nu ti-ai putut face tema nu cred ca o sa iti de-a un 1 sau un 2! eu asa am facut!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci e ceva...
e destul de simpla daca o intelegilaughing
adica...