| Elenavalentina075 a întrebat:

Bună ziua. Nepotul meu a luat bursa de merit și vrea sa știe dacă pe luna iunie mai primește banii? Adică în iulie va primii?

4 răspunsuri:
| Vades a răspuns:

„Bursele se acordă în fiecare an școlar, pe perioada cursurilor școlare, inclusiv pe timpul pregătirii și susținerii evaluării naționale de către absolvenții clasei a VIII-a, a examenului național de bacalaureat, a examenului de certificare a calificării profesionale și pe perioada pregătirii practice. Bursele nu se acordă pe perioada vacanțelor școlare, cu excepția cazurilor menționate la art. 20", la articolul 20 fiind menționate bursele de ajutor social, potrivit articolului 3 din criterii."

| Lubeniță38900 a răspuns:

Buna ziua. In iunie va primii banii dar în timpul vacanței nu se dau bursele de merit, doar câteva daca nu ai absențe

| Hyperion7 a răspuns:

Primește!

| Vali27 a răspuns:

Da,va primii. Bursele pentru clasa a8 și a12 se dau și pe lunile iunie și iulie. Deci va primi undeva la 350 de lei in total pe lunile iunie și iulie