Întrebare recomandată | MadalinTudor a întrebat:

Buna ziua!
Numele meu este Mădălin și sunt un elev care urmează să intre în clasa a IX-a începând cu luna septembrie si as avea o intrebare.
Este posibil ca altcineva să depună dosarul cu actele de inscriere în locul meu, având o procură notarială din partea mea?
Din păcate, în perioada 20 iulie - 25 august voi fi plecat în vacanță în și nu voi putea depune personal dosarul la secretariat în perioada stabilită, 25 iulie - 30 iulie.
Vă rog să-mi comunicați care sunt pașii necesari pentru ca o altă persoană să fie autorizată să depună actele în numele meu și dacă există anumite documente suplimentare pe care trebuie să le furnizez.
Vă mulțumesc anticipat pentru înțelegere și sprijin.
Cu stimă, Tudor Mădălin

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Da! Dacă are procură notarială - se poate.

| MadalinTudor explică (pentru gabicoo):

Pai si cu buletinul(trebuie original)cum fac?

| eliancodrut a răspuns (pentru MadalinTudor):

Faci copie si se depune cu CI persoanei imputernicite.

3 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

Cred că da.