| Ralupred a întrebat:

Buna ziua, o întrebare … am 4 fetițe, toate merg l aceeași școala in comuna, acum cea de a 4 a intra la clasa pregătitoare, dar au repartizat o la o alta scoala, tot aici undeva in comuna.Din ce știam faptul ca are trei surori care învață in aceeași scoala este in puternic motiv de departajare, ca ea sa fie cu ele in aceeași scoala având in vedere ca noi le ducem cu mașina, le aducem … știe cineva ce trebuie făcut in aceasta situație? Menționez ca este si o clasa de pregătitoare in scoala cu fetele, dar pe ea nu au încadrat o in aceasta clasa…sad

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vorbeste cu directorul scolii unde invata celelalte 3 fete si roaga-l s-o primeasca si pe micuta. Poate se gaseste sa faca si un schimb cu alta colega.
Daca nu rezolvi asa depune o cerere la ISJ si ar trebui sa aprobe schimbarea.