| Ramonamar a întrebat:

Buna ziua. Pentru a fi învățător /educator de ce anume am nevoie? Specific că nu am decât liceul teoretic, am fost pe profil filologie. Se pot face anumite cursuri? Mulțumesc

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| romeo78 a răspuns:

Mergeți la inspectoratul școlar și vă interesați când se fac înscrieri pentru suplinitori. Vă înscrieți, cu puțin noroc intrați ca suplinitor în o unitate de învățământ și pe parcursul anului școlar, aflați toți pașii necesari pentru a fi un profesor, învățător titular.
Dar, luați-o de jos, ca suplinitor, ca să aflați cum este această meserie. Să vedeți dacă rezistați, dacă o considerați o meserie de viitor!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facultate pe domeniul pe care vreți să îl predați alături de cursul implicit de Pedagogie.