| arronnnn a întrebat:

Buna ziua,stiti oare daca structura bacalaureatului la sociologie chiar s-a schimbat, ori este aceeasi cu cea din 2023, deoarece la bacul olimpicilor si simularea din martie, la subiectul II au lipsitit punctele a si b cu asocierile de la a, si a fost doar un text cu cerinte de la a la e?!?

4 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Te-ai uitat peste variantele publicate de Ministerul Educației? Cum sunt acolo, așa sunt și la bac.
Din auzite, nu am auzit de vreo schimbare.

| arronnnn explică (pentru Hyperion7):

Nu am vazut, insa anul acesta la simulare si bacul olimpicilor structura la sub II a fost schimbata

| Hyperion7 a răspuns (pentru arronnnn):

Atunci ar fi bine sa te conformezi totuși, sa nu ai vreo surpriza.
Acum na, nu am dat bacul la sociologie tocmai pentru că subiectele păreau ciudate, am ales logica, in schimb

| arronnnn explică (pentru Hyperion7):

Corect,dar mi se pare aiurea ca nu a fost anuntat din timp de minister, e singura materie unde structura este schimbata!