| Whemilly a întrebat:

sunt clasa a IX si am nevoie de ajutorul vostru.Pe data de 08.06. 2015 trebuie sa sustin examenul la matematica si doresc sa ma pregatesc un pic, as vrea sa ma consult cu cineva care stie matematica.Recunosc,eu nu o prea inteleg, insa vreau sa sustin acest examen.Am nevoie de sfaturi si indicii la unele exercitii,promit,voi rezolva totul singurica, am nevoie doar putin de ajutorul dvs.Multumesc frumos.Cine poate sa ma ajute, scrieti-mi va rog.

Răspuns Câştigător
| yuuPPy a răspuns:

Te pot ajuta eu, daca nu sunt exercitii cu functii trigonometrice

| Whemilly explică (pentru yuuPPy):

Buna ziua, exercitii sunt foarte usoare pentru dvs, probabil:) Ceva de genul: http://aee.edu.md/sites/default/files/09_mat_test2_esantion_ro_15.pdf
Eu de fapt rezolv singura, insa uneori nu inteleg ceva si atunci nu mai stiu ce sa fac mai departe, am nevoie de indicii. Daca ma puteti ajuta, puteti sa-mi scieti in privat.

| Whemilly explică (pentru yuuPPy):

P.Sbig grinaca aveti facebook e minunathappy

4 răspunsuri:
| yuuPPy a răspuns:

Da-mi tu link o sa iti dau cerere. Sunt pe telefon acum si nu stiu linkul de la facebook