| roal123 a întrebat:

Bună ziua! Sunt elev în clasa a 8 a, am dat Evaluarea Națională și aștept să văd la ce liceu intru.
Eu am dat probe la Seminarul Teologic " Dumitru Staniloae" din Brașov, și vă întreb cu ce medie minimă pot intra în Seminar. Încă nu am aflat rezultatele de la Evaluarea Națională, dar aproximez că voi avea media finală 8.05 ( media dintre media notelor de la examen și nota de la proba scrisă pe care am dat-o la seminar ).
Pot intra la seminar cu media finală 8 - 8.05? Menționez că din 80 și câțiva de elevi admiși la probele de la seminar, doar jumătate dintre ei vor fi în final admiși.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

La intrebarea asta nu-ti poate raspunde nimeni de pe pamant, ca nu putem ghicii ceea ce inca nu s-a publicat si nu stie nimnei.
Deci tu ai sanse 50% sa intri.

| roal123 explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc pentru răspuns! Da, nu o să mă mai stresez degeaba, aștept, și voi afla în sfârșit unde voi intra.

3 răspunsuri:
| Alexalex1000 a răspuns:

Buna seara, vad că nimeni nu-ți răspunde la întrebare... Intri cu siguranță stai calm, ai medie ft buna

| roal123 explică (pentru Alexalex1000):

Mulțumesc! Doamne ajută, ce să zic, am răbdare și voi afla în sfârșit unde voi intra.