| Sebi200000 a întrebat:

Sunt un pusti de clasa a 8a, la liceu vreau sa dau la matematica-informatica, dar tata tot imi spune de profilul petrolier din cadrul proiectului " Scoala petrolistilor", la care faci 2 ani profesionala in domeniul petrolier, la sfarsit primind o diploma recunoscuta la nivel european, putand sa iti continui studiile liceale dupa... Vreau sa stiu ce as putea deveni daca as da la acest profil? Exista ceva job ce tine de calculatoare daca urmez acest profil? As dori argumente concrete daca se poate.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| g4mma a răspuns:

Astea is prostii, nu-l asculta pe taica-tu. Daca inveti cat de cat si te descurci la mate du-te la mate-info, dar si acolo vezi ca trebuie sa inveti, altfel te duci degeaba. Si sa nu te iei dupa gura lumii care zice ca e greu la mate-info, povesti de speriat copii laughing

1 răspuns:
| asperger3 a răspuns:

E o meserie riscanta dar banoasa.(daca te duci prin Africa sau in alta parte risc de rapire) dar nu o spun ca sa te ingrozesc; o spun ca sa stii ce te poate astepta
Cel mai bine mergi pe varianta care o alegi tu(daca esti bun la mate si info mergi la mate info). Ideea e ca noi nu putem sti daca iti place matematica, si alte stiinte exacte.(chimie, fizica)