| lallu30 a întrebat:

Bună ziua! Știe cineva dacă se mai recunoaște examenul de bacalaureat la limba și literatura română din anul 2009, are o valabilitate anume? Dacă vreau sa dau examenul în toamnă trebuie sa dau la toate din nou?

Răspuns Câştigător
| RaduRobertRO a răspuns:

La inscriere se completeaza ca vrei sa ti se echivaleze probele din alta sesiune. Nu am auzit de termen de valabilitate.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vorbeste clar, ca nu face sens ce ai scris!

Vrei sa dai examenul de BAC acum, sau l-ai luat in 2099 si vrei sa stii daca Diploma de BAC mai este valabila?

| lallu30 explică (pentru Violleta2022):

Cred ca am vorbit cât se poate de clar, din toate probele doar la romana s-a luat peste 5, voiam sa știu dacă se poate da la restul (matematica, etc.) si a-mi fi recunoscut cel de la romana cu nota din 2009!

| Violleta2022 a răspuns (pentru lallu30):

Sigur ca se poate, dar trebuie sa specifici CLAR in cererea pe care o depui la secretariatul liceului, inainte de examen.

| lallu30 explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc, atât voiam să știu.

| UserRo10 a răspuns:

Mergi la secretariat si vorbeste acolo. Vei primii cele mai bune sfaturi. Orice proba la care ai luat minim 5 este considerata trecuta si echivalata. Media finala la BAC trebuie sa fie peste 6 pentru a promova