| TwentyeightTyrone a întrebat:

Buna Ziua! Tocmai am terminat clasa a 9a si sunt am niste intrebari.
1) Pot depune cererea de transfer la doua sau mai multe licee?
2)Daca am reusit sa depun cererea de transfer la doua licee diferite(x si y) si sa zicem ca imi accepta liceul x intr-o zi si dupa 10 zile îmi accepta si liceul y cererea.Ce fac daca vreau la liceul y si nu la x?
Multumesc!

4 răspunsuri:
| DontActLikeMe a răspuns:

Nu, cererea de transfer se depune la un singur liceu.
În general, odată ce ai acceptat un transfer (în exemplul tău, la liceul X), ești obligat să finalizezi procedura de transfer și să te înscrii la acel liceu. Dacă ulterior dorești să te transferi la liceul Y, va trebui să începi o nouă procedură de transfer (Dar cel mai probabil nu o sa mai fi acceptat)

| TwentyeightTyrone explică (pentru DontActLikeMe):

Daca am facut o cerere, pot sa o anulez?

| DontActLikeMe a răspuns (pentru TwentyeightTyrone):

Nu, nu poti

| TwentyeightTyrone explică (pentru DontActLikeMe):

According to what? As dori sa mi dai o sursa sau cv art frate ca am aflat ca cica poti?