| dNywOw a întrebat:

Buna ziua TPU. Am hotarat sa plec la facultate in UK, insa am niste mici nelamuriri. Am cautat prin UCAS diferite facultati. Pe mine ma intereseaza mai mult sa fiu detectiv(nu stiu daca e chiar termenul potrivit). Mai pe scurt vreau sa fiu cel care investigeaza crima si rezolva cazul si nu stiu care facultate e aceea care se bazeaza pe asta. Pe site am gasit facultati cu numele "Criminology", "Law with Criminology","Criminal Law","Criminology, Policing and Investigation", "Criminology and Security Studies" si "Criminology and Criminal Justice". As vrea sa stiu care dintre acestea se ocupa cu ceea ce am zis mai sus. Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| Agapi a răspuns:

Sfatul meu este sa incerci la facultatea din Chambridge. Am auzit ca e pe locul 3 in lume. Funda?