| Camiluța a întrebat:

Buna ziua TPU!
In special celor care au trecut prin asta, dar si celorlaltihappy
Imi puteti spune si mie in ce consta testul de admitere de la drept? In special la Sibiu sau din alte orase.
E cultura generala? Doar gramatica? Ma puteti lamuri si pe mine?
Rog seriozitate si rapiditate
Va multumesc!

1 răspuns:
| JaneEyer a răspuns:

Hei! Din câte ţin eu minte, examenul este de tip GRILĂ din gramatica limbii române şi economie. Nu ştiu despre Sibiu, dar poţi vedea subiectele date la Bucureşti în ultimii ani aici (http://drept.unibuc.ro/Subiecte-de-la-concursurile-anterioare-s103-ro.htm), să îţi faci o idee.