| denisaa31 a întrebat:

Bunaaa. Sunt în clasa a 8-a și aș vrea să dau la liceul de arte, dar nu știu mai exact ce profiluri sunt și ce materii faci la liceu acesta. Eu știu sa cant la chitara și puțin din voce. Pe ce profil as putea sa ma duc? Plss ajutați-mă!

2 răspunsuri:
| NunuNini a răspuns:

La liceul de arte se merge din clasa I-a. Colegii tai au studiat deja 8 ani si sunt mult inaintea ta.
Dar daca tu crezi ca vei face fata, mergi pana la secretariat si intreaba ce ai nevoie.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Majoritatea au si profil de muzica. Acolo cred ca ar trebui sa mergi, daca asta iti doresti. Cat despre materii, nu stiu exact, in general exista orar online pe site-ul scolii.