| Denisa76114 a întrebat:

Bunicul meu o bate mai mereu pe bunica mea si ii da mereu cu pumnii in burta.Ce se poate intampla in acest caz?

Răspuns Câştigător
| DrMihailoviciS a răspuns:

Întrebarea asta este de medicina? Dacă da, atunci voi răspunde. La impactul cu pumnul, bunicuța poate suferi extrem de mult, să îți dau o lista...

Leziuni interne, tip emoragii interne, rupturi de organe (ficat, splină, rinichi), hematoame, fracturi gen oase rupte sau fisurate, în special la coaste, contuzii și vânătăi grave, cum ar fi vânătăi extinse și dureroase, probleme gastrointestinale, adică leziuni ale stomacului și intestinelor, care pot duce la complicații digestive grave, leziuni musculo-scheletale, adică rupturi musculare sau ligamentare.
Asta este partea fizica... Îți dai seama că bunicuța ta va suferi și moral (enorm), hai sa îți dau niste exemple și aici:

Tulburare de stres posttraumatic, sau ptsd, simptome de flashback-uri, coșmaruri, anxietate severă, depresie, disperare, pierderea interesului pentru activități obișnuite,
anxietate, îngrijorare constantă, atacuri de panică, frică intensă,
scăderea stimei de sine, sentimente de inutilitate,
SUICID, gânduri de sinucidere sau tentative de suicid.
-----
Deci da... Nu știu ce dracu este in mintea bunicului, dar nici a bunicii tale. De ce mai sta cu jigodia?
Dar sa plece de acolo ba omule bun, sau sa nu il mai primeasca pe prost în casă... Bunica ta poate muri!

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si tu ce faci, stai si te uiti cu bunica-tu, cum o bate pe bunica-ta?
Vad ca esti suficient de mare sa faci sex, deci esti suficient de mare sa-ti aperi bunica, in loc sa te uiti si sa comentezi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ideal el sa ajungă la pușcărie.

| gabicoo a răspuns:

Să ajungă la spital - bunica și la politie - bunicul.

| ioana748 a răspuns:

Bunicul internat. Sa si ia tratament si sa fie cuminte.
Se cheamă politia si acestia il internează cu forta.

| Madaxo97 a răspuns:

Dacă nu anunță nimeni politia nu pățește nimic bunicul tău și scapă nepedepsit, iar bunica ta ni va mai rezista așa mult la așa tratament din partea lui, dacă ție și părinților tăi vă pasă de ea câtuși de puțin, interveniti între ei, să il potoliți pe bunic măcar, daca nu vreți niciunul să mergeți la poliție.

| LisaJulie a răspuns:

Mergi la poliție și spune, face asta demult? Dacă asta se nu se intampla mai demult atunci poate a devenit alcoolic

| Miruna333 a răspuns:

Si tu stai cu mainile in san? Reclama-l naibii la politie, maine-poimaine o gasiti moarta si voi ramaneti cu vina ca nu ati facut nimic. Mare iresponsabilitate si neglijenta. Leziuni interne, ruperea organelor, probleme digestive, cronice, psihologice. Saraca femeie numai ea stie prin ce trece, iar pe altii ii doare undeva. Ce nepoata mai are

| Cipi1212 a răspuns:

Să anunți poliția.

| milliongirl a răspuns:

Oferitii alta locuinta bunicii.La voi, la o ruda, in chirie.Sa poata sta linistita.

| LadyOtis a răspuns:

Sa ajungi sa ii mananci coliva si ala sa ramana in libertate daca nimeni nu zice nimic