| RaVuL a întrebat:

Ca sa am un loc de munca la ANAR (Apele Romane) De ce studii am nevoie?

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Aa ok acum am inteles adica munca de laborator ca sa zic asa?

de facultate nu nu iti trebuie neaparat dar e o poarta catre functii mai inalte. de asemenea unele posturi necesita un anumit nivel de specializare/ pregatire

uite aici un exemplu de cerinte
http://www.focuscariera.ro/ocupatie/laborant-apa-potabila/

6 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Pentru inceput geografie.
o facultate ar fi facultatea de geografie. dar nu stiu ce sectiuni are.

si in ultimul rand pile si/sau bani.(motivul pentru care urasc sa lucrez in orice institutie de stat)

| RaVuL explică (pentru Danzell):

Neaparat am nevoie de facultate? Daca vreau sa muncesc ca Labornat...

| RaVuL explică (pentru Danzell):

Laborant* scuze

| RaVuL explică (pentru Danzell):

Asta stiu ca e un atuu pentru functiile mai mari. Si ca laborant (Persoana care face munca simpla in laborator) oare am nevoie de facultate...

| Danzell a răspuns (pentru RaVuL):

Probabil cursuri de pregatire sau atestare, recunoscute.

| RaVuL explică (pentru Danzell):

Mersi mult de ajutor!

| Danzell a răspuns (pentru RaVuL):

Aa ok acum am inteles adica munca de laborator ca sa zic asa?

de facultate nu nu iti trebuie neaparat dar e o poarta catre functii mai inalte. de asemenea unele posturi necesita un anumit nivel de specializare/ pregatire

uite aici un exemplu de cerinte
http://www.focuscariera.ro/ocupatie/laborant-apa-potabila/