| Lilly_Ellutza_1995 a întrebat:

Ca sa devii specialist intr-un anumit domeniu trebuie sa ai neaparat facultate? Cateva cursuri nu sunt de ajuns?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti dai seaama ca depinde enorm de mult de domeniu. Ca nu vei ajunge niciodata expert in medicina fara facultate, la fel cum nu vei ajunge niciodata specialist in pus gresie daca faci o facultate.

exista si domenii in care facultatea e optionala, gen programarea, unde nu ii pasa nimanui daca ai ai sau nu diploma atat timp cat stii meserie

| Lilly_Ellutza_1995 explică:

Ca sa devii actor trebuie sa ai neaparat facultate de actorie? Sau in muzica trebuie sa faci neaparat o facultate de muzica? daca gasesti persoanele potrivite care sa te invete mai ai nevoie de facultate?