| SERIALS a întrebat:

Ca sa devii specialist intr-un domeniu trebuie sa faci si masterat? Nu este destula licenta?

3 răspunsuri:
| Phantelul a răspuns:

Daca te pricepi in acel domeniu si esti pasionat nu iti trebuie nici licenta.

| pulx a răspuns:

Iti este de ajuns si diploma de licenta, darbeu cred ca masterul e si el important si din pricina salariului. laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce intelegi tu prin specialist.
Masterul are rolut de a te specializa intr-un domeniu pe care l ai facut in studiile de licenta.
Doctoratul te specializeaza si mai mult, daca pot sa ma exprim asa, te face doctor in domeniu.