| AvalohAlyn a întrebat:

Ca sa iei 6-7 la bacalaureat cat timp trebui sa te pregatesti? Voi cat ati invatat pentru bac? Cat timp pe zi si cat timp in total in mare? Cat de greu e sa iei 6-7?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Câțiva ani.
12 ore pe zi, 16 în weekend.
Extraordinar de greu, e nevoie să muncești cu abinegație(corectează TPU) pentru un 6.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai mai învățat nimic nici până astăzi de câte ori ai pus întrebarea asta?
Pentru un 6-7 o să fie cam greu având în vedere că ai cam uitat tot de mai bine de 5 ani când trebuia să il dai prima oara. Normal că îți este benefică pregătirea cu profesori in particular la toate materiile. Că timp ai dedicat tu până nu ai mai putut, asta e clar, măcar de îl dedicai corespunzător la psihiatru.

De fapt nici nu vad de ce ai mai ramas blocat pe afurisitul ăsta de examen. Daca nu dai la facultate (nu văd la ce te-ar mai ajuta sa faci tot una de mântuială pe care o termini la 60 de ani) nu stiu cu ce te mai ajută.
Este clar ca vei rămâne la o meserie de jos, dar de fapt e o modă să fii asistat social așa că nu merită efortul.
In rest, ce să îți mai spun, să te ierte Dumnezeu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai baiatule tu ce vrei sa faci cu viata ta? Eu cred ca iti place sa te complaci asa in ceea ce esti. Toata ziua pui intrebari pe TPU dar chiar si daca toti oamenii din lume ar vrea sa te ajute daca TU nu vrei sa te ajuti toate sunt de prisos. Daca vrei sa iei bacu invata frate ia-ti un job mai putin platit si du-te si fa pregatire. Vrei sa iesi din depresie pai fa tot ce sta in putinta sa iesi prin toate modurile, oameni sunt care sa ajute. Vrei sa afli toate raspunsurile vietii mergi la biserica, citeste carti. Statul in casa este NEPRODUCTiV. Vrei un job, angajeaza-te. Tu vrei 1000 de lucruri dar nu te axezi pe niciunul de fapt. Ai internet ai atatea posibilitati acum dar problema e ca nu vrei ceva cu adevarat incat sa muncesti pentru el. Asta e, daca crezi ca am fost prea dur eu imi cer iertare. Viata nu face favoruri nimanui. Daca vrei ceva in lumea asta du-te si munceste pentru asta. Viata te ia in serios in fiecare zi, dar tu o iei in serios?

| Elide a răspuns:

Am luat 6 la simulare la romana si la bac vreau sa iau 8 si geografie tot asa un 7 sau 8. dar imi este frica la mate