| Lannlster_Joanna_1988 a întrebat:

Ca sa treci la un obiect la bacalaureat trebuie sa ai minim 5 sau 6?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru a promova examenul de BAC trebuie să ai MINIM 5 la fiecare materie şi MINIM 6 media generală de BAC!

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La o anumita MATERIE ca sa treci trebuie neaparat sa ai minim 5!
Per total MEDIA de la TOATE MATERILE(care se iau in considerare la Bac-fara celelalte probe) trebuie sa ai 6!

| DragosFlaviu a răspuns:

La o materie iti trebuie 5 ca sa treci, dar media tuturor materiilor trebuie sa fie 6