| BellaSweetghsdiwjd a întrebat:

Cam cat costa amenda daca iti sparge cineva conul de facebook?
Ce se poate face in acest caz daca persoana merge la politie?

Răspuns Câştigător
| SuperMagicSmile a răspuns:

Din cate stiu, nu exista o lege impotriva spargerii contului cuiva, poate decat daca este o firma importana(cum ar fi spargerea in calculatoarele NASA sau ceva de genul)... daca iti sparge cineva contul, facebook o sa te avertizeze probabil si o sa-ti spuna sa ai mai mare grija.

Iar daca o persoana ar merge la politie doar pentru ca i-a fost spart contul de facebook, probabil ca o sa rada toata cladirea de el.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai spargerea unui cont de mail, facebook, bancar sau ce o mai fi el este considerata infactiune si se pedepseste cu inchisoare

http://legi-internet.ro/......e-puscarie

| Iulian03 a răspuns:

Daca iti sparge contul de FaceBook el va face inchisoare, nu amenda.