| Andra2503 a întrebat:

Cam ce carti ar mai trebui sa citesc avand in vedere ca sunt pe clasa 7a. doamna de Romana ne-a dat Baltagul pentru vacanta... stiti ce carti vor fi urm?big grin... pana acum ne-a dat doua loturi de citit ca povestire. poate se deranjeaza cineva sa raspunda si pentru intrebarea mea big grinhappy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Cel mai bine e să te uiţi în recomandările din curriculum şcolar pentru fiecare clasă http://www.c-cultural.ro/biblioteca%20virtuala/pdf/bibliografie-scolara.pdf
Si te invit pe http://lecturirecenzate.ro/ unde găsesti povestirea unora dintre aceste lecturi. Succes!

6 răspunsuri:
| babyblue a răspuns:

O scrisoare pierduta de Ion Luca Caragiale

| libelula a răspuns:

Mie mi-a mai dat in clasa a 7 a si Enigma Otilie... dar te sfatuiesc sa citesti Baltagul ca o sa ai mari nevoie de el in clasa a 8 a.(din propria experientalaughing) (funda?)

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Morometii o sa-ti mai dea.

| Adinutza_7662 a răspuns:

Noua ne-a dat baltagul in a 8-a
in clasa a 7-a am avut :
mihail sadoveani-anii de ucenicie
maxim gorki-la stapan (dar sa stii ca este ff lunga)
costache negruzzi-alexandr lapusneanul
vasile voiculescu-lostrita si caprioara din vis
gib mihaescu - ierni jilave
george cosbuc-nunta zamfirei si moartea lui gelu
vasile alecsandri-dan, capitan de plai
sper ca-ti vor fi de ajutor
unele le gasesti pe google ca sunt scurte