| anonim_4396 a întrebat:

Cand este festivitatea aia de incepere a noului an scolar? pe 15 sau pe 17? unii au zis ca pe 15, altii ca pe 17, lamuriti-ma va rog!

7 răspunsuri:
| Florynutzu999 a răspuns:

Salut noul an scolar va incepe pe 17 septembrie eigur am discutat aceasta intrebare cu dirigintele meu! Funda?

| Chris a răspuns:

Din câte am înțeles, acest lucru se decide la nivelul fiecărei instituții de învățământ.

| V10r3lxD a răspuns:

Ba nu incepem pe 15 am vb si cu directoru-l si a aratat si la tv

| PattyC a răspuns:

Pe 17 sigur

| BoBoKeL a răspuns:

Buna, unele licee au festivitatea sambata pe 15 altele luni pe 17:*, deci cel mai bine ar fi sa intrebi la liceu

| cosmin2000 a răspuns:

Buna! Andronescu a zis pe 15 festivitatea si pe 17 venim la cursuri, dar acum depinde de fiecare institutie de invatamant! Ar trebui azi sa te duci la scoala/liceul tau si sa intrebi deoarece sigur s-a stabilit(la mine este luni )! Sper ca te-am ajutat! Funda?

| Unbelievable a răspuns:

Bună. Uite ce e: pentru început, școala începea pe 10. Apoi, s-a amânat cu o săptămână. Dar această regulă s-a modificat, deoarece s-a hotărât ca festivitatea de deschidere să fie pe data de 15, adică sâmbătă. La un moment dat, fiecare școală își organiza festivitatea. Unii pe 15, alții pe 17. Într-un final, s-a hotărât să rămână pe 17, fără alte intervenții. Deci LUNI se începe școala. Succes!