| and0ra a întrebat:

Cand se plateste taxa de scolarizare la facultate? La confirmarea locului initial sau la rezultatele finale (dupa contestatii si redistribuiri)?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

La confirmare o poti plati integral sau prima rata. (unele faculte te lasa sa platesti in 2, 3 sau 4 rate). Dupa, daca cumva ajungi la buget, faci o cerere si iti dau banii inapoi.

| and0ra explică (pentru Wr3nch):

Deci sa inteleg ca la confirmarea locului initial, nu la rezultatele finale, nu? Mersi de raspuns!

| Wr3nch a răspuns (pentru and0ra):

Da da. Cel putin eu cand am fost admis si am confirmat asa a fost.

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Cred ca depinde de facultate acest lucru dar sincer nu am auzit sa se plateasca taxa la confirmarea locului. De obicei se plateste in mai multe transe pe la inceputul anului universitar.