| AvalohAlyn a întrebat:

Cand si cum a aparut moda asta cu cartile motivationale,de dezvoltare personala,de self-help?
Am vazut ca e au trend ascendent cartile de genul si fiecare librarie existenta are multe carti de genul, mai ales cele mai importante si cele online.
Cand si cum a aparut valul asta de motivationale?

1 răspuns:
| Andreea_Cazacu_1990 a răspuns:

Nu e o moda ci mai mult un succes al autorilor. Oamenii au început sa citească cărți de genul care sa i ajute în viata de zi cu zi cu problemele lor (în ziua de azi sunt mulți oameni care au nevoie de ajutor). Și asa au apărut mai mulți carti motivaționale. Nu mi se pare un lucru rău