| miyaS a întrebat:

Cand termin a XII-a, adica anul viitor, va trebui sa dau bac-ul la matematica, iar eu cu matematica nu ma descurc absolut deloc. Parintii mei nu au fost prea interesati cand am ales liceul, eu eram mic si nu ma pricepeam, am ales un liceu din apropiere, ca sa nu raman pe dinafara. Incerc sa ma transfer acum dar nu stiu ce licee au profil de uman, filologie, pe clasa a XII-a din Septembrie 2016, aveti idee unde pot gasi o lista? (Pe edu nu am gasit, dar poate nu am vazut eu bine). Sau voi cei care locuiti in Bucuresti, stiti vreun liceu la care as putea sa merg? Orice sector, va multumesc pentru atentie.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fantastic! Un copil care-si acuza parintii ca nu au fost in stare sa-i aleaga un liceu pe masura handicapului lui, adica fara matematica!
Deci, este vina parintilor daca nu iei BAC-ul asa-i?

Acum astepti ca altii sa-ti caute alt liceu, asa-i?
Oare cat esti de putoare sa preferi sa faca altii treaba care trebuie sa ti-o faci singur, ori si acum esti incapabil sa iei decizii, fiind inca prea mic?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aproape toate liceele au profile umaniste

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi lista de la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/......iceu-pas-2

Toate cele bune!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Vezi detalii despre transfer în răspunsurile pe care le-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......ti-va-rog/

| BeeBia a răspuns:

Majoritatea în clasa a XII iau meditații la matematică. Și nu știu dacă o să te lase școala să te transferi în ultimul an de liceu.