| anonim5491 a întrebat:

Care ar fi cea mai buna meserie pentru o femeie?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Secretara sau magistrata la judecatorie, avocata.

| johnnny123 a răspuns:

De ce, toate femeile sunt la fel?
Exista femei-astronaut, femei-prim-ministru, femei-dresoare de tigri...
De ce ar fi o singura meserie "cea mai buna pentru o femeie"?

| anonim5491 explică (pentru johnnny123):

Pentru ca unele nu prea pot sa ....stiu si eu sa construiasca case

| johnnny123 a răspuns (pentru anonim5491):

Este adevarat, exista meserii mai potrivite barbatilor.
Dar asta nu inseamna ca poti sa bagi toate femeile intr-o oala si sa spui ca cea mai potrivita meserie pentru o femeie este meseria x.
La fel de bine poti intreba si care este cea mai potrivita meserie pentru un barbat.

| anonim5491 explică (pentru johnnny123):

Da ..intreb pentru ca vezi u acesta meserie x este acel elemnt cel mai apropiat de carcaterul feminin ..adik potrivita in sensul "sa castigi bine, dar sa ai timp si de viata ta personala"

| johnnny123 a răspuns (pentru anonim5491):

Aici este greseala ta. Vezi tu, "caracterul feminin" nu este unic. Exista atatea caractere feminine cate femei sunt pe lume.

O femeie foarte talentata in muzica se va simti bine facand asta. O femeie foarte talentata in chimie se va dedica chimiei. O femeie foarte talentata la gatit isi va deschide un restaurant.

Nu exista o meserie "cea mai potrivita pentru o femeie" asa cum nu exista o "culoare cea mai portivita pentru o pictura"

Răspuns utilizator avertizat
| Felys a răspuns:

Medic

| mixxjim a răspuns:

Ai raspuns chiar tu, tu unele nu pot sa faca... ceva. deci nu exista o singura meserie "cea mai buna", depinde de fiecare persoana in parte, de ceea ce poate sa faca (intelectual vorbind), de ceea ce-i place sa faca, de indemanarea pe care o are. degeaba as spune eu ca meseria de pictorita este cea mai buna, hai sa ma fac pictorita, daca eu nu-s in stare nici sa trag o linie macar cu o pensula. degeaba spun ca meseria de medic, daca nu ma duce capul sa invat cat trebuie si cum trebuie sa ma fac medic. deci cea mai buna este cea care-ti place cel mai mult, in primul rand, si apoi cea la care sa te si pricepi. daca faci o meserie doar pentru ca asa spune cineva ca e cea mai buna ai toate sansele sa ajungi un mare ratat si frustrat in viata si nici bani multi nu o sa faci, pentru ca nu o sa-ti faci cu placere meseria, si atunci nu o sa fii bun, deci banii nu vor veni. poti fi cea mai buna in meseria ta, oricare ar fi ea, cea mai buna meserie nu exista. succes!

| KristalPop a răspuns:

Sportituţia (prostituţia).
Damă de companie.
Actriţă de filme XXX.

| Adryanna2000 a răspuns:

Meseria de mama...

| DariusAndi a răspuns:

Judecator!

| Gabielle a răspuns:

(d-na) presedinte laughing