| flor1985 a întrebat:

Care ar fi cea mai usoara cale de a compune o descriere a unei localitati trecut/prezent?

4 răspunsuri:
| sese a răspuns:

Zona, istoric, populatie, atractii turistice, hoteluri, economie, drumuri...

leonardk
| leonardk a răspuns:

Cea mai usoara cale ar fi sa vezi localitatea. Apoi nu mai ramane nimic altceva de facut decat sa scrii ce te-a impresionat. Cu siguranta orice loc din lumea asta are ceva care sa atraga atentia si sa merite povestit.

auran
| auran a răspuns:

Poti cauta pe net ssau merge la fata locului sa vizitezi si eventual la eventual la primarie unde, ai putea gasi date despre istoricul localitatii respective

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Mai exista si varianta MONOGRAFIEI.